+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Helios Suns pričakovano premočan nasprotnik
slikcaKošarkarji LTH Castingsa po odigrani tekmi 7. kola Lige Nova KBM ostajajo pri eni sami zmagi. Tokrat so bili Škfojeločani prekratki na gostovanju pri Helios Sunsih, ki so se na koncu veselili pričakovane zmage s 85:70. Pri LTH Castingsu je največ točk (22) znova dosegel Victor Cleveland Robbins JR, najučinkovitejši pa je bil tokrat Jan Rebec.

Liga Nova KBM, 6. kolo, dvorana Komunalnega centra (Domžale), sobota, 12.11.2016
Helios Suns – LTH Castings 85:70 (20:13, 25:11, 15:23, 25:23)
Helios Suns: Kyzlink 15, Bratec 4, Curry 13 (7 skokov + 13 podaj), Vesel, Lelić 5, Remekun 6 (7 skokov), Atanaković 7 (6 skokov), Casey 12 (8 skokov), Casey 12 (8 skokov), Bolčina 23 (6 skokov).
LTH Castings: Rebec 16, Sajevic 9 (6 skokov), Gorbachov (5 podaj), Dragan, Grum 4, Bošnjak 12 (6 skokov), Zagorac 3, Robbins JR 22, Čučović 4.

#4 Jan Rebec – 24 minut, 16 točk (5/8 za dve točki, 2/3 za tri točke), 2 skoka (oba v obrambi), 2 podaji, 1 osebna napaka, 3 izsiljene oseben napake, 2 prejeti blokadi; +/- = -16, indeks 16.

Odločil delni izid 27:3
Gostujoči strateg Rade Mijanović tokrat ni mogel računati na poškodovana Nina Williamsa in Sandija Grubeliča, svoj debi v dresu LTH Castingsa pa je doživel Haris Čučović. Slednji je že na svoji krstni tekmi na parketu prebil skoraj 27 minut, v tem času pa zbral 4 točke, 4 skoke in podajo. Škofjeločani so v tekmo sicer krenili odločno in v 5. minuti tudi povedli (8:9), v 8. minuti pa je rezultat bil poravnan na 13:13. Domači košarkarji so nato prestavili v višjo prestavo in v naslednjih 7 minutah pripravili delni izid 27:3, s katerim so ušli na 24 točk prednosti (40:16). Škofjeločani so drugi polčas pričeli z 21 točkami zaostanka (45:24), v tretji četrtini pa prikazali precej boljši obraz. Še posebej uspešen je bil zaključek tretjega dela tekme, ko jim je na krilih razigranega Borisa Bošnjaka uspelo nanizati 7 zaporednih točk, začetku zadnje četrtine pa je zaostanek na 11 točk znižal Victor Robbins JR. A Škofjeločani tokrat niso našli pravi recept kako zaustaviti razpoloženega Tomaža Bolčino, ki je z nekaj zaporednimi točkami hitro določil zmagovalca. Pri LTH Castingsu je še tretjo tekmo zapored svojo odlično formo potrdil tudi Jan Rebec, ki je bil z indeksom 16 tudi najučinkovitejši igralec ekipe.

Jakša Vulić, trener Heliosa Suns: »Uspešno smo zaključili zelo naporen teden, zato vse čestitke fantom za zmago proti LTH Castings. Pokazali smo dva obraza, v prvem polčasu smo igrali v dobrem ritmu in naredili večjo razliko, v drugem pa smo enostavno upočasnili svojo igro in mladi škofjeloški ekipi dovolili, da se nam približa. S tem ne morem biti zadovoljen, v istem ritmu bi morali igrati vseh 40 minut. Tekmo bomo hitro pozabili, saj moramo misli že usmeriti na torkov dvoboj Lige prvakov proti Ironiju Nahariyji.«
Rade Mijanović, trener LTH Castingsa: »Čestitke Domžalčanom za zasluženo zmago, tudi naši fantje pa si za prikazano zaslužijo pohvale. Mi smo z mislimi že na naslednji tekmi, ki nas čaka v torek.«