+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Odličen prvi polčas dovolj za suvereno zmago nad Portorožem
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so zabeležili prvo zmago v novi sezoni Lige Nove KBM in se tako odlepili iz dna prvoligaške lestvice. V ŠD Poden je padel Portorož, Škofjeločani pa so si ključno prednost priigrali že v prvi četrtini. Izkazala sta se izkušeni Željko Zagorac (26 točk + 6 skokov) in Victor Robbins JR (24 točk + 10 skokov + 5 podaj).

Liga Nova KBM, 5. kolo, ŠD Poden, sobota, 05.11.2016
LTH Castings – Potrorož 85:70 (26:13, 22:15, 23:23, 14:19)
LTH Castings: Rebec 16 (6 skokov), Grubelič 5, Sajevic 6, Grum 2, Bošnjak 2, Zagorac 26 (6 skokov), Williams 4, Jeseničnik, Robbins JR 24 (10 skokov + 5 podaj).
Portorož: Rogelja 11, Vukovič B. 10, Škerbec 13, Borse, Vuković M. 6, Cvetičanin 4, Vuković S. 11 (6 skokov), Pišot, Besedič 10, Katonar, Radanovič 2, Bahor 3.

Povezava do fotogalerije (Aleš Fevžer/KZS)

#16 Victor Cleveland Robbins JR – 32 minut, 24 točk (7/11 za dve točki, 1/7 za tri točke, 7/8 prosti meti), 10 skokov (3 v napadu, 7 v obrambi), 5 podaj, 1 osebna napaka, 5 izsiljenih osebnih napak, 2 izgubljeni žogi, 3 ukradene žoge, 1 blokada; +/- = +14, indeks 30.

Rade Mijanović je na klopi LTH Castingsa že ob debiju na domačem parketu zabeležil prvi uspeh na klopi škofjeloškega prvoligaša. Na paketu ŠD Poden je svojo ekipo vodil do prve zmage v letošnji sezoni Lige Nove KBM. Že sam začetek tekme je domačim navijačem dal precej več upanja po uspehu kot na uvodnih domačih tekmah proti Primorski in Krki. Ekipi sta bili poravnani do rezultat 6:6, že v uvodu v 3. minuto srečanja pa so dali Škofjeločani prestavo višje in z delnim izidom 11:0 ušli na 11 točk prednosti (17:6). Na krilih izkušenega Željka Zagorca so prevladovali v vseh elementih igre in že po uvodnih 10 minutah vodili s 13 točkami prednosti (26:13), še višja pa je bila prednost Škofjeločanov ob zaključku prvega polčasa (48:28). Poleg 35-letnega Zagorca je bil izjemno razpoložen tudi Victor Robbins, ki se je z odlično odigranim drugim polčasom prebil tudi do prvega dvojnega dvojčka v sezoni. Razigranima Zagorcu in Robbinsu se je v drugem polčasu pridružil še prerojeni Jan Rebec in zmaga Škofjeločanov v drugi polovici srečanja niti enkrat ni bila pod vprašajem.

Ulitkarje zdaj čaka gostovanje v Domžalah proti Helios Sunsem, naslednja domača tekma pa bo na sporedu v soboto, 19.11., ko v ŠD Poden prihaja Zlatorog iz Laškega.

Rade Mijanović, trener LTH Castingsa: »Dosegli smo izjemno pomembno zmago. Pred nami je še dolga pot, da pridemo do tega, kar si želimo. Upam, da z Williamsom ni nič hujšega.«
Konstantin Subotić, trener Portoroža: »Ekipa LTH Castingsa je bila boljša v vseh statističnih elementih, zato je zasluženo slavila zmago. Bili smo v podrejenem položaju od samega začetka, saj nismo prikazali prave igre. V zadnji četrtini smo uspeli nekoliko popraviti vtis. Jasno je, da bomo v prihodnjih tekmah odigrati bolje.«