+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Na Polzeli zmanjkalo moči za zadnjo četrtino
slikcaKošarkarji LTH Castingsa tudi po četrti odigrani tekmi v novi sezoni Lige Nova KBM ostajajo brez zmage. Na vselej neugodnem gostovanju na Polzeli so nastopili precej zdesetkani, a se kljub temu dolgo upirali domačinom, ki so se na koncu veselili zaslužene zmage z 98:77.

Liga Nova KBM, 4. kolo, ŠD Polzela, ponedeljek, 31.10.2016
Hopsi Polzela – LTH Castings 98:77 (21:16, 25:22, 25:21, 27:18)
Hopsi Polzela: Rat 3, Omladič 2, Steiner 2, Držić 21, Bukovič 4 (8 podaj), Čup 7, Godler 13, Wells 10 (5 skokov), Hodžić 9, Kosič 7, Čebašek 20 (9 skokov)
LTH Castings: Rebec 19, Grubelič 5, Sajevic 14, Grum 8 (5 podaj), Bošnjak 1, Williams 18 (9 skokov), Jeseničnik, Robbins JR 12.

#13 Nino Lorenzo Williams – 31 minut, 18 točk (6/18 za dve točki, 6/6 prosti meti), 9 skokov, 2 podaji, 3 osebne napake, 5 izsiljenih osebnih napak, 1 izgubljena žoga, 1 ukradena žoga, 1 blokada, 2 prejeti blokadi; +/- = -16, indeks 18.

Za ekipo LTH Castingsa je bila to prva tekma pod vodstvom novega trenerja Radeta Mijanovića. Slednji je lahko razpolagal z le 8 igralci, s tem, da je Boris Bošnjak nastopil poškodovan in bolan. Na žalost po poškodbi za igranje še ni pripravljen Željko Zagorac, tokrat pa so manjkali tudi Maks Gorbachov, Nik Dragan, David Kralj in Matevž Mlakar. Hopsi so se na drugi strani še dodatno okrepili in sicer z izkušenim Ivanom Držićem, ki se je za Škofjeločane izkazal kot neznana uganka. Od začetka je »Ulitkarjem« sicer največ težav povzročal Jakob Čebašek, kljub vsemu pa so Škofjeločani tekmo začeli odločno in po uvodnih 12 minutah zaostajali le za točko (24:23). V zaključku prvega polčasa so izgubili nekaj žog po nepotrebnem, domači pa so to znali izkoristiti in še pred glavnim odmorom je prednost Polzelanov narasla na 8 točk (46:38). Košarkarji LTH Castingsa, ki so v uvodnih treh kolih komajda presegli 50 točk, so tokrat v napadu delovali precej bolje in tudi v tretji četrtini zbrali kar 21 točk, a kaj ko so bili v skoku premehki in tudi domačinom dovolili novih 25 točk. Tudi izjemno razpoloženi Jan Rebec (za dve točki 8/8) s svojimi hitrimi prodori na koncu ni uspel preprečiti novega visokega poraza. Izjemno pomembna tekma Škofjeločane čaka v soboto, 5. novembra, ko v ŠD Poden prihaja Portorož.

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele: »Danes je bilo najtežje poskrbeti za ustrezno motivacijo. Vesel sem, da so prav vsi igralci, ki so stopili na parket dosegli točke. Na žalost svoje priložnosti ni dočakal Andraž Stropnik, ki je poškodovan. Pokazalo se je, da je Ivan Držić prava okrepitev in da tudi ostali fantje prihajajo v formo.«
Rade Mijanović, trener LTH Castingsa: »Čestitke ekipi s Polzele za zasluženo zmago. Mi smo bili v drugem polčasu enostavno premehki v skoku.«