+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Krka v drugem polčasu dala prestavo višje in nadigrala Škofjeločane
slikcaKošarkarji LTH Castingsa tudi po tretji odigrani tekmi v novi sezoni Lige Nove KBM ostajajo brez zmage. V ŠD Poden so v prvem polčasu še nekako držali korak z močno Krko, na koncu pa zabeležili nov visok poraz. Novomeščani so bili boljši s 85:53. Škofjeločani bodo imeli sedaj več kot 10 dni časa za pripravo na pomembno tekmo s Hopsi.

Liga Nova KBM, 3. kolo, ŠD Poden, sreda, 19.10.2016
LTH Castings - Krka 53:85 (12:14, 21:26, 4:22, 16:23)
LTH Castings: Rebec, Grubelič 2, Sajevic 3, Gorbachov 3, Dragan, Grum, Bošnjak 13, Zagorac, Williams 9, Jeseničnik, Mlakar, Robbins JR. 23.
Krka: Rebec 14 (8 podaj, 7 ukradenih žog), Curry 12 12 (6 podaj), Rojc, Kužnik 5, Škedelj 7, Ritlop 10, Šiška 5, Polutak 8 (8 skokov), Elliott 15.

#11 Boris Bošnjak - 23 minut, 13 točk (4/5 za dve točki, 5/5 prosti meti, 3 skoki, 2 podaji, 3 osebne napake, 8 izsiljenih osebnih napak, 1 izgubljena žoga, 3 ukradene žoge; +/- = -9, indeks 19.

Obširna fotografija -

Košarkarji LTH Castingsa so v tretjem kolu Lige Nova KBM prvič v letošnji sezoni nastopili v popolni postavi. Domači strateg Tomaž Fartek je na teren za začetek poslal peterko Grubelič-Rebec-Robbins-Williams-Zagorac, na žalost pa tekma ni imela želenega začetka. Že po slabih 6 minutah je namreč parket zaradi poškodbe moral zapustiti izkušeni Željko Zagorac, ki se do konca tekme ni vrnil na igrišče. Rezultatsko so bili Škofjeločani takrat še povsem poravnani z Novomeščani (12:12), ki pa so takrat popolnoma prevzeli pobudo in z delnim izidom 12:0 ušli na 12 točk prednosti (12:24). Da so Škofjeločani vsaj približno držali stik z gosti, je skrbel razigrani Victor Robbins, ki je v prvem polčasu zadel kar 4 trojke in že v uvodnih 20 minutah nabral 19 točk. Varovanci Dejana Mihevca, ki so na odmor odšli s 7 točkami prednosti (33:40), pa so v tretji četrtini prestavili dve prestavi višje. Izjemno agresivno je v obrambi pristopil Matic Rebec, ki je ukradel kar 7 žog, odlično pa razigral tudi soigralce. Zbral je kar 8 podaj, prednost Novomeščanov pa je pred zadnjo četrtino narasla na neulovljivih 25 točk (37:62). V zadnji četrtini je gostujoči strateg nekaj več priložnosti ponudil mlajšim košarkarjem, s katerimi se je mlada zasedba LTH Castingsa dobro kosala, kljub vsemu pa so gostje do konca srečanje razliko še povišali (53:85).

V nadaljevanju za Škofjeločane prihajajo precej bolj pomembne tekme. V ponedeljek, 31.10. se bodo »Ulitkarji« podali na gostovanje na Polzelo, v soboto, 5. novembra, pa bo v ŠD Poden gostoval Portorož.

Tomaž Fartek, trener LTH Castingsa: »Čestitam gostom za zmago. Mi smo jim prvi polčas še uspeli slediti, nato pa povsem popustili.«
Dejan Mihevc, trener Krke: »Čestitam fantom za zmago. Vesel sem, da so tudi najmlajši izkoristili svojo priložnost. Še posebej sem zadovoljen s tretjo četrtino, ko smo prejeli le štiri točke.«