+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Z nepopolno zasedbo nekonkurenčni Primorski
slikcaČlanska zasedba LTH Castingsa sezone 2016/17 ni začela z zmago tako kot lansko leto, so pa mladi fantje na čase vseeno pokazali svoj pravi obraz in dali vedeti, da znajo igrati dobro košarko. Primorska je bila v ŠD Poden boljša s kar 80:50, LTH Castings pa je tekmo odigral brez trojice košarkarjev. Z 12 točkami se je izkazal Matic Jeseničnik.

Liga Nova KBM, 1. kolo, ŠD Poden, sobota, 08.10.2016
LTH Castings – Primorska 50:80 (11:24, 5:21, 15:24, 19:11)
LTH Castings: Rebec 3, Grubelič 8, Sajevic 1, Gorbachov 5, Dragan 6 (6 skokov), Grum 5, Dumenčič, Bošnjak 8, Jeseničnik 12, Mlakar 2
Primorska: Radulović 10 (10 skokov), Ožegovič 5, Sanadze 15, Zadnik 3, Petrović, Kosi 6, Zupan 7, Glas 9, Franklin jr. 6, Morina 16 (5 skokov), Gajić 3.

#14 Matic Jeseničnik – 21 minut, 12 točk (6/7 za dve točki, 0/3 za tri točke), 1 skok, 1 podaja; +/- = -7, indeks 10.

Žreb za Ligo Nova KBM se je poigral in že v prvem kolu so se v ŠD Poden vrnili kar štirje lanskoletni člani LTH Castingsa. Gezim Morina in Bojan Radulović sta namreč prestopila k Primorski, lanskoletni domžalski Lastovki, ki se je preselila v Koper, v letošnji sezoni pa jo vodi lanskoletni dvojec na klopi LTH Castingsa Aleksander Sekulić – Jaka Hladnik.

Škofjeločani so v srečanje krenili brez treh košarkarjev, ki bodo v prihodnosti verjetno prevzeli mesta v prvi peterki, vse pa bo odvisno od pripravljenosti in dobrega dela na treningih. Domači trener Tomaž Fartek je za začetek na parket poslal peterko Grubelič – Rebec – Grum – Bošnjak – Mlakar, ki je v obračun krenila povsem neustrašno in po trojki kapetana Sandija Grubeliča v 2. minuti povedla s 5:4. Grubelič je v 6. minuti zadel tudi za znižanje zaostanka na 8:12, gostje pa so se odzvali zelo pozitivno in z delnim izidom 12:0 ušli na visokih 16 točk prednosti. Na novoustanovljena ekipa je tudi v drugi četrtini unovčila izkušnje proti izjemno mladi domači ekipi, ki je kar nekajkrat na parketu igrala s peterko, ki skupaj v povprečju ni štela niti 18 let. Tekma je bila tako praktično odločena že po prvem polčasu, ki so ga gostje dobili z 29 točkami prednosti (16:45). Škofjeločani so v drugem polčasu zaigrali že precej bolje, še posebej pa je igro poživil škofjeloški dvojec Igor Dumenčič – Matic Jeseničnik, svoje pa je dodal še mladi 16-letni Maksim Gorbachov.

Na koncu so se gostje veselili več kot zaslužene zmage, rezultatsko boljšo predstavo Škofjeločanov pa lahko po vsej verjetnosti pričakujemo že na naslednji tekmi, ko bodo v Rogaški Slatini pravico do nastopa že imeli tudi Nino Williams, Željko Zagorac in Victor Robbins.

Tomaž Fartek, trener LTH Castingsa: »Čestitam KK Primorska za zasluženo zmago. So dobro sestavljena in odlično vodena ekipa. Kljub temu, da smo se znašli v nelagodnem položaju, smo poskušali iz tekme izvleči maksimum. Z rezultatom ne morem biti zadovoljen, sem pa vesel za povratne informacije, ki sem jih dobil na račun njega. Vesel sem, da so nekateri igralci pokazali karakter. Nekaj drugih košarkarjev pa je pokazalo, da na njih v težkih situacijah še ne moremo računati. Po katastrofalnem prvem polčasu, smo v drugem popravili osnovne elemente, ki so predpogoj, da smo lahko konkurenčni. Čaka nas še veliko trdega dela, vendar sem prepričan, da bomo že na naslednjem srečanju pokazali veliko boljšo predstavo."«
Aleksander Sekulić, trener Primorske: »Lahko smo zelo zadovoljni z rezultatom. Celotno tekmo smo odigrali skoncentrirano, le na koncu smo malce popustili. Priznati moramo, da so Škofjeločani igrali brez treh pomembnih igralcev. To smo izkoristili in slavili zasluženo zmago."Lahko smo zelo zadovoljni z rezultatom. Celotno tekmo smo odigrali skoncentrirano, le na koncu smo malce popustili. Priznati moramo, da so Škofjeločani igrali brez treh pomembnih igralcev. To smo izkoristili in slavili zasluženo zmago.«