+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: S Polzele tokrat brez novega para točk
slikcaKošarkarji LTH Castingsa v zadnjem času na gostovanjih ne blestijo. Tokrat so klonili na Polzeli, kjer so bili domači Hopsi v tekmi 8. kola Lige za obstanek boljši s 87:81. Naslednji obračun Škofjeločane čaka že v soboto, ko na Poden prihajajo Portorožani.

Liga Nova KBM, 8. kolo Lige za obstanek, ŠD Polzela, sreda, 20.04.2016
Hopsi Polzela - LTH Castings 87:81 (23:17, 28:18, 18:29, 18:17)
Hopsi Polzela: Rat, Rizman 20, Đukanović 8 (5 skokov + 8 podaj), Čup 14 (12 skokov), Mikulić 11, Durnik, Marasović 14, Godler 8, Bukovič 6, Kosić 6 (5 skokov).
LTH Castings: Rebec 13, Čančar 22 (6 skokov), Sajevic 17, Abramović 5, Habat, Akodo 5 (5 skokov), Radulović 17 (6 skokov), Morina 2, Pesquerel.

#5 Vlatko Čančar - 32 minut, 22 točk (4/7 za dve točki, 3/6 za tri točke, 5/5 prosti meti), 6 skokov, 1 podaja, 2 ukradeni žogi; +/- = -8, indeks 24.

Če je škofjeloškemu LTH Castingsu na zadnji medsebojni tekmi proti Hopsom v zaključku tekme uspel preobrat za zmago, pa tokrat četi Aleksandra Sekulića kaj podobnega ni uspelo. Stik z domačini so držali vse do 16. minute, ko je na semaforju pisalo 33:32, zaključek prvega polčasa pa je povsem pripadel Polzelanom. Slednji so v štirih minutah pripravili delni izid 18:3 in tako že pred glavnim odmorom odšli na 16 točk prednosti (51:35). V tretji četrtini so Škofjeločani predvsem po zaslugi razpoloženega Vlatka Čančarja uspeli ujeti korak z domačimi, po trojki Grege Sajevica pa so se v 29.minuti Polzelanom povsem približali (65:62). Zadnja četrtina se je pričela z rezultatom 69:62, v zadnjih 10 minutah obračuna pa Škofjeločanom bližje kot na 4 točke zaostanka v zadnji minuti srečanja (85:81) ni uspelo priti.

Za Polzelane je bila to izjemno pomembna zmaga, saj so z njo ohranili možnosti za končno 3. mesto v Ligi za obstanek, ki že pred dodatnimi kvalifikacijami omogoča miren spanec in obstanek med elito. Za Škofjeločane na drugi strani poraz ni pomenil nič tragičnega, saj so si že nekaj časa nazaj zagotovili končno 1. mesto v Ligi za obstanek.

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzela: »Zmagali smo pomembno tekmo. Kljub težavam v drugem polčasu smo srečanje uspeli pripeljati h koncu in naši zmagi.«
Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: »Naša obveznost je, da na vseh tekmah dajemo največ kar lahko, ne glede na nasprotnika ali pomembnost tekme. Na žalost se tega niso zavedali vsi akterji te tekme. Vse pohvale tistim, ki so pokazali največ kar lahko, ostale pa je lahko sram, da milo rečeno z nekorektnim odnosom pokvarijo športni dogodek.«