+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: S četrto 100-tico v sezoni do gladke zmage nad Šoštanjčani
slikcaČlanska ekipa LTH Castingsa se je po porazu proti domžalski Lastovki hitro vrnila na zmagovalne tirnice. V tekmi 7. kola Lige za obstanek so pričakovano brez težav s 121:80 ugnali Elektro in tako Šoštanjčanom zadali že 16. poraz v letošnji sezoni. Do novega dvojnega dvojčka je prišel Bojan Radulović (21 točk + 10 skokov), z 19 točkami mu je sledil Robert Abramović.

Liga Nova KBM, 7. kolo Lige za obstanek, ŠD Poden, sobota, 16.04.2016
LTH Castings - Elektra Šoštanj 121:80 (28:23, 27:15, 33:20, 33:22)
LTH Castings: Rebec 10, Čančar 14 (8 skokov), Sajevic 6 (5 podaj), Abramović 19 (5 podaj), Habat 15, Akodo 14, Radulović 21 (10 skokov), Morina 14 (5 skokov), Sočak 8.
Elektra Šoštanj: Omladič 10, Praunsies 7, Žindar, Kosi 5, Bukovič 10 (5 podaj), Đurica 17 (7 skokov), Hasić 23, Purnat 4, Jurko 2, Ivenčnik 2.

#11 Bojan Radulović - 29 minut, 21 točk (8/10 za dve točki, 5/7 prosti meti), 10 skokov, 4 podaje, 1 blokada; +/- = +25, indeks 28.

Tekma 7. kola Lige za obstanek v Škofji Loki ni imela večjega rezultatskega pomena. Varovanci Aleksandra Sekulića so si namreč že pred tekmo s Šoštanjčani zagotovili končno 1. mesto v Ligi za obstanek in s tem preboj v četrtfinale, medtem je za Elektro že nekaj časa jasno, da bo v prihajajoči sezoni nastopala v 2. SKL.

V samem začetku tekme Škofjeločani niso zaigrali tako kot se je od njih pričakovalo, Šoštanjčani pa so se kar nekaj časa uspešno upirali domačinom. Tako so denimo gostje po trojki kapetana Aldina Hasića v 7. minuti še celo vodili (19:20), nato pa so »Ulitkarji« počasi vendarle pričeli vlogo favorita upravičevati tudi na parketu. Prvo četrtino so dobili z rezultatom 28:23, v drugi četrtini pa se je prednost pričela hitro povečevati. Že v 15. minuti je tako ob rezultatu 39:30 na igrišče stopil 16-letni Tim Sočak, ki se je le minuto kasneje že vpisal med strelce. Bolj kot je šla tekma proti koncu, bolj prava je bila ekipa LTH Castingsa, ki pa tudi tokrat ni nastopila v popolni postavi. Zaradi poškodbe je tekmo izpustil kapetan Tomo Čajič, kljub bolezni pa sta nastopila Jules Akodo in Gezim Morina, ki sta na koncu skupaj zbrala kar 28 točk, 7 skokov in 3 podaje.

Pred Škofjeločani so še tri tekme v Ligi za obstanek, že pa pogledujejo tudi proti dogajanju v Ligi za prvaka, kjer nestrpno pričakujejo, kdo bo po 10 odigranih krogih zasedel 2. mesto. V sredo, 20. aprila, LTH Castings odhaja na gostovanje k Hopsom, naslednja domača tekma pa bo na sporedu v soboto, 23. aprila, ko v ŠD Poden prihaja Portorož. Tekma se bo pričela že ob 17. uri.

Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: »Tekmo smo odigrali tako, kot se je od nas pričakovalo. Med strelce so se vpisali vsi igralci, ki so stopili na parket, kar je lep podatek. Pred nami so še tri tekme v Ligi Nova KBM za obstanek, z nestrpnostjo pa se oziramo tudi na dogajanje v Ligi za prvaka.«
Duško Maličević, trener Elektre Šoštanj: »Dosegli smo 80 točk, kar je dobro, nikakor pa ni dobro, da smo jih prejeli 121. Poznala se nam je odsotnost poškodovanega Kosija. Škofjeloška ekipa je bila bolj čvrsta in boljša pri skoku. Generalno gledano sem s prikazanim lahko zadovoljen, gremo naprej. čestitke LTH Castingsu za zasluženo zmago.«