+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Škofjeločani potrdili primat na Gorenjskem
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na tekmi 5. kola Lige za obstanek zabeležili četrto zaporedno zmago in si tako tudi teoretično že zagotovili mesto v četrtfinalu Lige Nova KBM. Tokrat so bili Škofjeločani boljši od Šenčurjanov (86:78), s 24 točkami in 7 skoki pa se je izkazal center domačih Bojan Radulović.

Liga Nova KBM, 5. kolo Lige za obstanek, ŠD Poden, sobota, 02.04.2016
LTH Castings - Šenčur Gorenjska gradbena družba 86:78 (21:15, 22:22, 25:17, 18:24)
LTH Castings: Rebec, Čančar 10 (6 skokov), Sajevic 6, Abramović 18, Habat 8, Akodo 9 (7 podaj), Radulović 24 (7 skoko), Čajič 9 (6 skokov), Pesquerel 2 (6 skokov).
Šenčur GGD: Kosec 5, Martinčič, Pavić 16 (5 skokov), Eržen 9, Miljković 5 (6 skokov), Špan 15 (9 skokov), Jokič 13, Grum 2, Blaževič 13.

Naj igralec LTH Castingsa
#11 Bojan Radulović - 32 minut, 24 točk (10/11 za dve točki, 1/1 za tri točke, 1/1 prosti meti), 7 skokov, 1 podaja, 1 blokada; +/- = +17, indeks 29

Mlada četa Aleksandra Sekulića je tudi na gorenjskem derbiju pokazala dobro pripravljenost in si tako že pet krogov pred koncem Lige za obstanek tudi teoretično zagotovila mesto v četrtfinalu. Tudi peti medsebojni obračun med tema dvema tekmecema v letošnji sezoni je postregel z dobro košarko. V začetku dvoboja sta se moštvi nekajkrat izmenjali v vodstvu, že v prvi četrtini pa sta dober strelski večer napovedala Robert Abramović in Bojan Radulović. Glavna aduta domačega trenerja sta v prvih 10 minutah skupaj zbrala kar 18 od skupno 21 točk LTH Castingsa in nosila glavne zasluge, da so domači košarkarji prvo četrtino dobili z rezultatom 21:15. Drugo četrtino so bolje pričeli gostje, ki so v 15. minuti prek prvega strelca ekipe v letošnji sezoni Smiljana Pavića rezultat poravnali na 25:25. Naslednje minute so pripadle Škofjeločanom, ki so po vodstvu s 36:33 pripravili delni izid 7:0 in se tako oddaljili na 10 točk prednosti (43:33).

Steklo tudi pri metu izza črte
Ob glavnem odmoru je na semaforju kazalo 43:37, po trojki Jana Špana pa je prednost domačih skopnela na vsega tri točke (43:40). Tedaj se je mlada ekipa LTH Castingsa odlično odzvala in prikazala morda najboljšo igro v celotnem obračunu. Z ekipno igro so Škofjeločani našli pravi recept za obrambo gostov, ko je steklo še pri metu izza črte 6,75, se je prednost hitro začela višati. Po trojki Julesa Akoda je bilo tako v 25. minuti že +15 (57:42), Šenčurjani pa so odgovorili z delnim izidom 8:0 in zaostanek tako znižali na 7 točk (57:50). Škofjeločani tudi v nadaljevanju niso popuščali, ko je izjemno razpoloženi Bojan Radulović v 35. minuti zadel trojko za 79:65, pa je bilo več ali manj že jasno, da bo zmaga ostala doma.

Košarkarji LTH Castingsa v zadnjih petih krogih potrebujejo le še eno samo zmago, da si v Ligi za obstanek tudi dokončno zagotovijo 1. mesto, kar jim v četrtfinalu prinaša najmanj dva obračuna z drugouvrščeno ekipo v Ligi za prvaka. Naslednja tekma Škofjeločane čaka v sredo, 13. aprila, ko se bodo podali na gostovanje k Lastovki.

Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: »Kljub vsemu, kar se je dogajalo na igrišču, smo večino srečanja nadzirali rezultat in tekmo uspešno pripeljali h koncu. Smo mlada ekipa, zato je logično, da delamo tudi napake, sploh proti tako izkušeni ekipi, kot je Šenčur, ki ga je res težko premagati.«
Igor Kešelj, trener Šenčur Gorenjske gradbene družbe: »Škofjeločani so zasluženo zmagali. Mi ob 19 izgubljenih žogah in 13 skokih tekmecev v napadu več nismo mogli doseči.«