+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: Po velikem preobratu še tretjič padli Hopsi
slikcaV Športni dvorani Poden smo bili še drugič zapored priča 5-minutnemu podaljšku. Če je Škofjeločanom na tekmi 1. kola Lige za obstanek proti Lastovki zmanjkalo tudi nekaj malega sreče, pa so tokrat proti Hopsom v zaključku srečanja pripravili velik preobrat in se na koncu veselili zmage s 102:94. Podaljšek je s trojko v zadnji sekundi izsilil Jules Akodo.

Liga Telemach, 3. kolo Lige za obstanek, ŠD Poden, sreda, 23.03.2016
LTH Castings – Hopsi Polzela 102:90* (23:32, 26:21, 20:20, 16:12) (17:5)
LTH Castings: Rebec 4, Čančar 25 (5 skokov), Sajevic 7, Abramović 15 (5 podaj), Akodo 10 (6 podaj), Radulović 23 (12 skokov), Morina 18, Sočak, Pesquerel.
Hopsi Polzela: Rat, Rizman 14, Djukanović 4, Čup 15 (5 skokov), Mikulić 16 (7 skokov), Marasović 12, Godler 16, Bukovič 4, Kosič 9.

Naj igralca LTH Castingsa:
#5 Vlatko Čančar – 42 minut, 25 točk (5/6 za dve točki, 3/7 za tri točke, 6/6 prosti meti), 5 skokov, 1 podaja, 3 ukradene žoge in 2 blokadi; +/- = +9, indeks 28.
#11 Bojan Radulović – 41 minut, 23 točk (10/15 za dve točki, 3/4 prosti meti), 12 skokov, 1 podaja in 2 blokadi; +/- = +9, indeks 28.

Že pred samo tekmo je bilo jasno, da Škofjeločane čaka nova izjemno težka preizkušnja, Polzelani pa so z odlično moštveno igro v prvi četrtini dali jasno vedeti, da v Športni dvorani Poden kože ne bodo prodali tako poceni kot v 1. kolu letošnje sezone. Gostje so že v uvodnih 10 minutah zbrali 32 točk in med drugim povedli že tudi s 13 točkami prednosti (17:30). V 13. minuti je po trojki Uroša Godlerja na semaforju kazalo 30:40, domači pa so se z delnim izidom 7:0 približali na vsega tri točke zaostanka (37:40). V drugi četrtini so se Škofjeločani nekajkrat približali na samo točko zaostanka, na odmor pa odšli z zaostankom 4 točk (49:53).

V minuti in pol nadoknadili 7 točk zaostanka
V tretjo četrtino so domači košarkarji krenili bolje kot v samo tekmo, po dveh zaporednih trojkah Roberta Abramovića pa so prvič na tekmi tudi povedli (60:58). Pri gostih se je nato razigral Josip Mikulič, ki je hitro zadel dve trojki in Polzelane znova popeljal v ospredje. Izjemno izenačeno je bilo vse do 32. minute, ko je Jan Rebec zadel za 73:75, nato pa je sledil 4-minutni strelski mrk Škofjeločanov, kar so gostje izkoristili in se po košu Godlerja v 37. minuti oddaljili na visokih 10 točk prednosti (73:83). Domači strateg Aleksander Sekulić se je odzval z minuto odmora, po kateri so košarkarji LTH Castingsa zaigrali precej bolje. Pri domačih je 7 zaporednih točk dosegel Vlatko Čančar, kljub temu pa so v zadnjo minuto tekme domačni krenili z zaostankom 5 točk (80:85). Gostje niso več našli poti do koša, pri domačih pa je najprej v zadnji sekundi napada pod košem iz težkega položaja zadel Gezim Morina, prav v zadnji sekundi rednega dela srečanja pa je po podaji Abramovića trojko za podaljšek dosegel Jules Akodo. Gostujočim košarkarjem je za napad ostalo 35 stotink sekunde, proti košu je uspel vreči Dejan Čup, a bil daleč od uspeha. Domači košarkarji so v podaljšku na krilih preobrata in Morine (v podaljšku je dosegel kar 8 točk) hitro odločili zmagovalca in tako na lestvici Lige za obstanek najbližjemu zasledovalcu ušli na 4 zmage prednosti.

Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: »Priča smo bili, predvsem s taktičnega stališča, izjemno zanimivi tekmi. Tokrat se nam je obrestovala borbenost do zadnje sekunde, časa za počitek pa ni, saj nas že v soboto čaka novo izjemno težko gostovanje v Portorožu.«
Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzela: »V 38 minutah smo imeli kontrolo nad tekmo, v zadnjih dveh minutah rednega dela pa s slabo igro v obrambi in napadu zmago podarili Škofjeločanom. Do sobotne tekme z Lastovko moramo popraviti določene stvari. Upam, da bomo razveselili domače navijače.«