+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: S 121 doseženimi točkami nadigrali Šoštanjčane
slikcaKošarkarji LTH Castingsa so na gostovanju v Šoštanju še tretjič v letošnji sezoni ugnali ekipo Elektre. Tokrat so Škofjeločani dosegli največ točk v letošnji sezoni in se na koncu veselili zmage s 121:76.

Liga Telemach, 2. kolo Lige za obstanek, ŠD Šoštanj, sobota, 19.03.2016
Elektra Šoštanj - LTH Castings 76:121 (16:29, 14:34, 28:31, 18:27)
Elektra Šoštanj: Kosi 23, Omladič 7, Trap, Petelinšek 3, Kosi, Bukovič 5, Đurica 16 (6 skokov), Hasić 10, Purnat 9, Jurko 3, Ivenčnik.
LTH Castings: Rebec 15 (5 skokov), Čančar 19, Sajevic 10 (5 podaj), Abramović 23, Habat 2, Akodo 7, Radulović 18 (5 skokov), Morina 21 (9 skokov), Sočak 6.

#7 Robert Abramović – 26 minut, 23 točk (3/7 za dve točki, 5/6 za tri točke, 2/2 prosti meti), 4 skoki, 3 ukradene žoge; +/- = +34, indeks 27.

Po petih zaporednih porazih so se Škofjeločani podali na gostovanje k edini mlajši ekipi v Ligi Telemach. Že pred samim obračunom je bilo pričakovati, da bo četa Aleksandra Sekulića prekinila negativni niz, na obračunu pa je le potrdila vlogo absolutnega favorita. Že v prvi četrtini so Škofjeločani z 29 doseženimi točkami napovedali odličen strelski večer, ko sta se v drugi četrtini razigrala še Gezim Morina in Robert Abramović, LTH Castings pa je v uvodnih 20 minutah zbral že 63 točk, je bilo več ali manj že jasno, da bo v Šoštanju padla stotica. V drugem polčasu so Škofjeločani le še poviševali svojo prednost, za 101. točko pa je poskrbel komajda 16-letni Tim Sočak, ki je tokrat odigral celotno zadnjo četrtino in tekmo končal pri 6 točkah.

Na Poden prihajajo vroči Hopsi
Časa za počitek Škofjeločani ne bodo imeli, saj jih že v sredo čaka nova tekma. V Športno dvorano Poden prihaja trenutno najbolj vroča ekipa Lige za obstanek, košarkarji Hopsov iz Polzele, ki so dvig forme napovedali že v zaključku rednega dela, boljšo pripravljenost pa potrdili tudi z uvodnima dvema zmagama v drugem delu tekmovanja. Polzelani bi se z zmago vrnili med žive v boju za četrtfinale, medtem ko bi Škofjeločane zmaga že močno približala preboju med najboljših 8.

Duško Maličević, trener Elektre Šoštanj: »Tokrat nismo bili pravi. Fantje niso pokazali pravega obraza in zato smo izgubili.«
Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: »Tekmo smo odigrali tako, kot se je od nas pričakovalo. Čeprav je šlo za obračun najmlajših ekip v državnem prvenstvu, je razlika v kvaliteti očitna.«