+386 59 935 619

03128-1000010043

ČLANI: LTH Castings po 45 minutah igre klonil proti Lastovki
slikcaKošarkarjem LTH Castingsa tudi v 1. kolu Lige za obstanek ni uspelo prekiniti niza porazov. Petega zaporednega so jim zadali košarkarji Lastovke, ki so se zmage v Športni dvorani Poden razveselili po podaljšku. Bilo je 81:82, odločilna prosta meta pa je zadel Milorad Šutulović. Škofjeločane že v soboto, 19. marca, čaka tekma v Šoštanju.

Liga Telemach, 1. kolo Lige za obstanek, ŠD Poden, sreda, 16.03.2016
LTH Castings - Lastovka 81:82* (18:18, 21:14, 17:20, 13:17) (12:13)
LTH Castings: Rebec, Čančar 9 (5 skokov), Sajevic 8, Abramović 20, Habat, Akodo 19, Radulović 10 (6 skokov), Morina 11, Pesquerel 4.
Lastovka: Percel 6, Novak 5, Shashkov 17, Mlakar 13, Zekavičić 9 (5 skokov), Julević 13, Šutulović 16, Janc 1 Rizvić 2.

#10 Jules Christian Dang Akodo – 26 minut, 19 točk (5/5 za dve točki, 2/6 za tri točke, 3/6 prosti meti), 2 skoka, 2 podaji, 1 ukradena žoga; +/- = 6, indeks 15.

Trener domače zasedbe Aleksander Sekulić tudi tokrat ni mogel računati na pomoč poškodovanih Toma Čajiča in Dominika Vršnika, težave pod obročem pa so se še toliko bolj povečale, ko je Bojan Radulović že v prvi četrtini prejel 3 osebne napake, za nameček pa se je v začetku druge četrtine poškodoval še Antoine Pesquerel. Kljub temu so Škofjeločani predvsem po zaslugi odlične obrambe v drugi četrtini z delnim izidom 15:0 uspeli uiti gostom na 13 točk prednosti (39:26).

Gostje so se zbrali tik pred koncem prvega polčasa in se z nizom 6 zaporednih točk vrnili v igro (39:32). Ko je prednost Škofjeločanov pred zadnjo četrtino skopnela na vsega 4 točke (56:52), je bilo jasno, da bo tudi na tretjem medsebojnem obračunu med LTH Castingsom in Lastovko napeto vse do konca. V zaključku rednega dela srečanja je bolje kazalo Škofjeločanom, ki so imeli tudi napad za zmago, a je met za tri iz težkega položaja zgrešil Robert Abramović, ki sicer ni bil tako daleč od uspeha. V podaljšku so imeli domači precej težav z osebnimi napakami, saj sta parket zaradi 5 osebnih napak morala zapustiti Gezim Morina in Bojan Radulović, že pred tem pa prav tako zaradi 5 osebnih napak tekmo zaključil Jan Rebec. Pri vodstvu Škofjeločanov z 81:80 je na črto prostih metov stopil Milorad Šutulović in bil obakrat natančen, na drugi strani pa je pri domačih v zadnjem napadu v prodor krenil Abramović, poizkušal podati do Žige Habata, ki pa podaje ni pričakoval in tekme je bilo konec.

Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: »Mislim, da se bomo morali z ekipo pogovoriti, saj očitno igramo pregrobo. Tudi tokrat smo izgubili proti ekipi, ki je imela na voljo več prostih metov in naredila manj osebnih napak.«
Andrej Žakelj, trener Lastovke: »Čestitke fantom za požrtvovalno igro, zlasti v drugem polčasu. Takrat je bila naša igra v obrambi na nivoju, ki smo ga kazali v preteklem mesecu. Upam, da nadaljujemo s takšno igro.«

POVEZAVA DO CELOTNE STATISTIKE

Naslednja tekma:
Liga Telemach, 2. kolo Lige za obstanek, sobota, 19.03.2016
Elektra Šoštanj – LTH Castings (ob 19.30)